Dog Judge: Mr. Lee Cox

Bitch Judge: Mrs. Anne Lewis

Best In Show - Severnsett Firecracker
Res Best In Show - Wansleydale Bizzie Bee
Dog CC - Severnsett Firecracker
Res Dog CC - Wansleydale Maybee
Bitch CC - Wansleydale Bizzie Bee
Res Bitch CC - Wandsfell Dream Of Me
Best Puppy In Show - Moorbrook Mogul of March
Best Dog Puppy - Moorbrook Mogul of March
Best Bitch Puppy - N/A
Best Veteran In Show - Phenset Firefly
DogsBitches
Minor Puppy DogMinor Puppy Bitch
(1 entry)
1. - Moorbrook Mogul of March
(0 entries)
Puppy DogPuppy Bitch
(0 entries)(1 entry, 1 absent)
Junior DogJunior Bitch
(3 entries, 1 absent)
1. - Wansleydale Maybee
2. - Kanietter Kokoa
(4 entries)
1. - Caleydene Connextion
2. - Wansleydale Mayfly
3. - Oshowa Dream Come True
4. - Quensha’s Strawberry Swing
Veteran DogVeteran Bitch
(1 entry)
1. - Sorbus Storm Ryder JW
(3 entries, 1 absent)
1. - Phenset Firefly
2. - Sh Ch Rachdale Elegance JW
Yearling DogYearling Bitch
(1 entry)
1. - Kanietter Kokoa
(7 entries)
1. - Arabin Silver Panda
2. - Mariglen Unwrapped JW TAF
3. - Chanina Golden Rose JW
4. - Tawnymeade Thumbelina
5. - Monaysbridge Iris
Novice DogNovice Bitch
(2 entries)
1. - Paduan Rememberance (AW4)
2. - Kanietter Kokoa
(5 entries)
1. - Wansleydale Mayfly
2. - Caleydene Comet
3. - Oshowa Dream Come True
4. - Quensha’s Strawberry Swing
5. - Chywoon Duchess
Graduate DogGraduate Bitch
(5 entries, 2 absent)
1. - Valsett Starlite Sky Storm with Ferngate
2. - Juldeane Prime Suspect (AI)
3. - Paduan Rememberance (AW4)
(4 entries, 1 absent)
1. - Arabin Silver Panda
2. - Tawnymeade Thumbelina
3. - Chywoon The Queen
Post Graduate DogPost Graduate Bitch
(3 entries, 2 absent)
1. - Balvenie Blue Lagoon
(3 entries)
1. - Rachdale Ribbons of Pearls
2. - Severnsett Dark Angel
3. - Tattersett Swiss Storm at Suthron
Mid Limit DogMid Limit Bitch
Dog (5 entries)
1. - Wansleydale Dorian Gray JW
2. - Bumblecorn Ash of Tattay
3. - Dalreavoch Northern Caper
4. - Sorbus Dance The Night Away
5. - Lucksheray Zenith Of Fame at Chywoon (Imp Rus)
(5 entries)
1. - Wansleydale Bizzie Bee
2. - Wansleydale Bedazzled at Caleydene
3. - Valsett Starlite Night Sky
4. - Walshaw Save The Last Dance
5. - Sharnyx Esmerelda
Limit DogLimit Bitch
(7 entries, 2 absent)
1. - Severnsett Firecracker
2. - Balvenie Blue Sensation
3. - Silvamoon Storm Trooper for Phenset JW
4. - Sharnyx Glacier Ice
5. - Bramstorm Forest Sprite
(7 entries, 1 absent)
1. - Wandsfell Dream Of Me
2. - Walshaw Center Stage
3. - Bramstorm Faerie Silk at Oshowa
4. - Mariglen Xara at Monaysbridge
5. - Hannahdene Ruby Tuesday
Open DogOpen Bitch
(1 entry)
1. - Sh Ch Quensha Cowboys and Angels
Bitch (2 entries)
1. - NLD Ch Vanquish Opportunity (Imp NLD) RAF, TAF
2. - Valsett Starlite Indigo Sky
Memorial Classes Judge: Mr. Graham Stirk
David Ingram Memorial Special YearlingSpecial Memorial Open Award
(12 entries, 4 absent)
1. - Chanina Golden Rose JW
2. - Wansleydale Maybee
3. - Mariglen Unwrapped JW TAF
4. - Wansleydale Mayfly
5. - Caleydene Connextion
(10 entries, 3 absent)
1. - Balvenie Blue Sensation
2. - Wansleydale Dorian Gray JW
3. - Sharnyx Esmerelda
4. - Walshaw Center Stage
5. - Sharnyx Glacier Ice